Vājdzirdības cēloņi

Īss ieskats pazīmēs, kas liecina par to, ka jums vai jūsu tuviniekiem ir dzirdes pasliktināšanās. 


Ieklausies savā dzirdē

Diemžēl, jūs dzirdat tikai tik, cik spējat dzirdēt. Tieši šī iemesla pēc tas, ko jūs dzirdat, var likties pašam pieņemami, lai gan patiesībā jums jau var būt dzirdes pasliktināšanās. Patiesībā, jūsu smadzenes vienkārši pielāgojas jaunajiem apstākļiem un kompensē vājos signālus, kas pienāk no ausīm. Laikam ejot jūsu smadzenes burtiski aizmirst, kā klausīties, jo vienkārši vairs neatceras skaņas, kuras ir vārdos.  

Vājdzirdība var iestāties saistībā ar bojājumu vai traumu kādā no auss daļām:


Cēloņi ārējā ausī

Visizplatītākās slimības ārējā ausī ir (outer ear) sēra korķi un infekcijas ārējā auss ejā. Parasti šo problēmu var viegli risināt, bet ir svarīgi ātri reaģēt, lai nerastos dzirdes traucējumi.

 

Cēloņi vidusausī

Iekaisums, strutas aiz bungplēvītes, bungplēvītes perforācija un otoskleroze (vidusauss kaulu stīvums) ir visbiežākās problēmas, kas skar vidusausi (middle ear). Vairumā gadījumu ārējās auss un vidusauss slimības var efektīvi ārstēt ar zālēm vai ķirurģiski. Ja šīs procedūras nesniedz rezultātu, ilgstošu vājdzirdību var kompensēt ar dzirdes aparātu.

Cēloņi iekšējā ausī

Lielākā daļa auss slimību ir saistītas ar iekšējo ausi (inner ear). Visizplatītākais cēlonis ir dabisks novecošanās process. Taču skaļš troksnis, dažu specifisku medikamentu lietošana vai galvaskausa lūzums arī var negatīvi ietekmēt cilvēka dzirdi. Šo cēloņu sekas var būt bojāti smalkie šūnu matiņi, kas savukārt ietekmē signālu pārvadi uz dzirdes nerviem. Parasti iekšējās auss dzirdes zudumu var ārstēt vai kompensēt ar dzirdes aparāta palīdzību.Vājdzirdība, kuras cēloņi ir meklējami ārējā ausī vai vidusausī, tiek saukta par konduktīvo vājdzirdību. Ja vājdzirdības cēloņi meklējami iekšējā ausī, tad to sauc par sensoneirālo vājdzirdību. Ja cēloņi ir vienlaicīgi abu veidu - tas tiek saukts par jaukta tipa vājdzirdību. 


Saņem profesionālu palīdzību

Jūsu dzirdes speciālists palīdzēs rast risinājumu, kas ideāli piemērots tieši jums. Speciālists ņems vērā jūsu prasības, budžetu, ikdienas dzīves ritmu un jūsu individuālās vēlmes.